Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Na dovolenku bez očkovania

    Dobrý deň, máme 2,5 ročného syna a 1,5 mesačnú dcérku. Chceli by sme ísť s nimi k moru na dovolenku - do Chorvátska (časť Omiš). Dcérka bola hneď po pôrode očkovaná proti žltačke (kvôli nám rodičom), takže sa jej zmenili očkovania oproti iným zdravým deťom. Myslím, že potom má očkovanie TBC a základné v prvom mesiaci. Teraz by mala ísť na očkovanie v treťom mesiaci. Chcem sa opýtať, či môžme ísť s ňou na dovolenku aj bez tohto očkovania alebo máme radšej počkať? (V čase odchodu bude mať 2,5 mesiaca). Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S takýmm malým dieťaťom by som na žiadnu dovolenku nešla, či už s očkovaním alebo bez. To je jedna vec, vy sa však pýtate na iné. Tiež by som počkalal do prvého očkovania.