Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • antibiotiká

    Dobrý deň pani doktorka Ja som vám už písala a teraz by som sa znovu chcela niečo opýtať. Moja 8 mesačná dcérka má soplíky a kašle, chytila to od svojho bračeka,ktorý chodí do škôlky.pani doktorka mu predpísala antb. Amoksiklav a jej ešte predtým nedala nič len sirup na kašel lebo nič nepočula, len hlieny.Teraz sme boli u nej a predpísala jej už antb. Klacid, lebo je veľmi zahlienená - počuť jej chrčanie pri papaní a v predu jej počula začínajúci zápal.Ináč teploty nemá, chutí je papať a kojíme sa. Predtým mala zvýšenú teplotu 37,5 ale pripisovala som to aj zúbkom aj prechladnutiu. Mrzí ma to, že musí brať antb. už druhé lebo keď mala koniec 4 mesiaca tak brala Amoksiklav. Neviem či jej treba tie antb.? ja viem, že na diaľku sa to nedá posúdiť, ale veľmi ma to trápi. Urobila som chybu, že som jej neodsávala soplíky? Tiekli jej. Predým som skúšala aj synovi odsávať soplíky a nedalo sa mi to.Používam tú modrú odsávačku. Ktorá je dobrá ? ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mamičky si veľmi pochvaľujú odsávačku na vysávač. Inak saneviem k otázke vyjadriť.