Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Cestovanie v lietadle

    , Autor: Baru

    Dobrý deň,

    Musime z rodinnych dovodov odcestovat do Soulu, KR na par týždňov. Mame dve deticky, 2,5r a mladsi bude mat prave v case cestovania cerstvo 1r. Chcem sa spytat ci je bezpecne letecky cestovat tak daleko (10h cisto let, 1x prestup) pre tak male deticky, a ze ci je to prilis velke riziko, kedze mladsi este nebude mat za sebou mmr ockovanie? Moze mat maly protilatky odo mna, ak budem este stale kojit? Resp. Je riziko velmi vysoke, co sa tyka letu?

    V KR sa osypky vobec nevyskytuju, skor sa bojim tej cesty/lietadlo, letisko../. Nikdy nevlacim deticky po letiskach alebo dovolenkach len tak, toto je naozaj vynimocna situacia z vaznych dovodov.

    Dakujem vopred za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak budete opatrná, deti nebudú pobehovať medzi ľuďmi po letisku, tak je pravdepodobnosť nákazy napríklad osýpkami nízka. Protilátky od vás teoreticky ešte môže mať ale nedá sa na to spoliehať. Ak je cesta potrebná, inak sa situácia vyriešiť nedá, len absolvovať ju letecky.