Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Teplota

    , Autor: Laura.Var

    Dobrý večer pani doktorka. Mám 2,5 ročného syna ktorému keď métam teplotu v riťke ma po odčítaní 39,3 ale keď mu odmeram na čele ma 36,7 .. nemá ho vôbec horúce. Prečo je to tak ? Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Spoľahlivý údaj je meranie v konečníku, vtedy sa odpočítava 0,5 st. C a to je nameraná teplota. Alebo meranie pod pazuškou, vtedy je teplota nameraná aj skutočná teplota.
    Meranie bez dotykovým teplomerom je len orientačné.