Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Chrčanie

    , Autor: Nikol1331

    Dobry den pani doktorka,
    Moja 15mesacna dcerka viac ako mesiac chrci pocas kojenia a aj ked spinka, ako keby chrapkala. Pripada mi to, ako keby mala v nosiku nieco. Dostali sme od lekarky uniflox, berieme ho uz 10.den,ale stale sa to nezlepsuje. Prosim, co by ste nam poradili?
    Dakujem krasne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sú dve možnosti: buď tam má vyschnutý soplík, hlien a ten sa trvalým prúdom vzduchu v horných dýchacích cestách rozkmitá a vznikne zvuk, ktorý sa v úzkom priestore šíri tak, že sa zosilní a vypočujete chrčanie ale ni eje to choroba, je to fyzikálny jav. Stačí kvapnúť do nošteka libenar alebo sterimar a zvlhčiť prostredie dieťaťa, stačí vlhký froté ručník k postieľke.
    druhou možnosťou je, že dieťa má zväčšenú nosnú mandľu, to odhalí vyšetrenie u ORL lekára.