Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Klebsiella pneumoniea v hrdle

    , Autor: Paula001

    Dobry den prosim vas chcem sa opytat dcera aj ja mame klebsiellu ojedinele zistenu v hrdle ktora nam momentalne nerobi ziadne problemy no neda sa jej zbavit.... za 3 tyzdne sa mi narodi dalsia dcera a mam strach ci ak ju dostane aj ona ako to bude ako novorodenec znasat...neni to nebezpecne? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Klebsiela môže vyvolávať aj ochorenie ale u niektorých ľudí je prítomná v krku alebo vo výtere v nose a ak nie sú príznaky žiadneho ochorenia netreba to riešiť. Odporúčam vám aj staršej dcére liečbu probiotikami, najmenej jeden mesiac, aby dobré baktréie prerástli aj klebsiellu.