Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • soplíky a hlieny

    , Autor: adriana-dasa

    Dobrý deň pani doktorka. Chcem sa opýtať, či je naozaj pravda, že detičky sa ťažko zbavujú soplíkov a hlienov. Môj 4mesačný syn má už 2mesiace soplíky a hlieny niekedy veľa niekedy pomenej ale vkuse. Veľakrát sa v noci dusí, keďže to nevie vykašľať ani poriadne prehltnúť. Jediné čo mi naša dr. povedala, že je to normálne u takýchto detí a máme používať Sterimar. Nie je to nejak dlho? Mne to teda normálne nepríde. Malý sa už začína strhávať pri zvuku vysavača, že zasa ideme odsávať. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neodsávajte vYsavačom ani vôbec!!!!!!!nijako.
    Zvlčite prostredie: v blízkosti postieľky alebo nad postieľku dajte vlhký froté ručník alebo plachtu, do nosšteka sterimar a niekoľko dní, max týdeň dávajte 2x denne nasivin 0,01 percentný. Soplíky nie sú prejav ochorenia ale toho, že organizmus si chráni sliznicu nošteka pred horúčavou zvýšenou produkciou hlienu. Vysavačom vôbec neodsávame!!!!!!!!!!