Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Acetón v moči

    , Autor: Andrea_Košťanyová_0507111349

    Dobrý deň pani doktorka.
    Máme 16 mesačnú dcérku a dnes jej na vyšetrní moču pani doktorka povedala že má acetón na krížik
    Chcela by som sa informovať čo to znamená ?
    Sme už 4-deň v horúčkach a crp máme nízke (5)
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Býva to práve pri ochorení, kedy organizmus ide na energetické zásoby, dieťa zväčša vtedy nepapá, niekedy aj menej pije. Je to laicky povedané pri hladovaní. Deti / ani dospelí/ keď sú choré, tak majú nechutenstvo. dajte jej napríklad sladký nápoj, napríklad osladený čaj.
    Býva to aj pri iných stavoch, ale to by boli aj iné príznaky. Napríklad pri cukrovke ale to by mala v moči aj cukor, čo iste nemala.