Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hrčka na krku

    , Autor: katusssa

    Dobrý deň,

    Dcérke (takmer 5-ročnej) som našla voľnú hrčku na ľavej strane krku asi veľkosti hráška. Je na inom mieste ako zvykne mať zväčšené uzliny, keď je chorá. Nachádza sa tak v strede krku. A keď dá hlavičku na stranu, tak je viditeľná. Môžu byť uzliny aj na takomto mieste? Chorá momentálne nie je, len sa jej zhoršil ekzém na telíčku. Môže to mať súvis? Naľakalo ma to. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to súvisieť s ekzémom a je to pravdepodobne zväčšená uzlinka. Treba ju sledovať, ak by sa zväčšovala, treba vyhľadať leklára. Tiež treba sledovať celkový zdravotný stav dievčatka, ak by sa objavili príznkay ochorenia, taktiež je treba vyhľadať lekára. Deti majú uzlinky a rôzne iné zdureninky často, ale vždy to treba hlavne sledovať a dať do súvislosti s celkovým zdravotným stavom dieťatka.