Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hrčka na krku a šupinky na hlavičke-súvislosť

    , Autor: lenkah

    Dobrý deň,p. Dr.,
    tak písala som vám,že malý má hrčku na hlavičke, dnes som zistila,že má aj šupinky v 18 m vo vláskoch, keď som volala dr.,aby mi povedala výsledky z krvi-tak povedala,žú ok. Povedala som jej,že som našla šupinky vo vláskoch, poradila mi šampón od zn. Bioderma,ale o možnej súvislosti mi nič nepovedala. Našla som si to na nete.

    Pridávam článok:
    Nezľaknite sa, ak na záhlaví vzadu na prechode hlavičky a krku nahmatáte drobné uzlinky. Niekedy sú úplne drobučké alebo môžu mať veľkosť hrášku a sú voľne pohyblivé. „Tieto hrčky sa pri seborei často objavujú ako reakcia imunitného systému, pretože sa na koži niečo deje. Lymfatický systém odvádza toxíny do uzliniek, ktoré ich spracovávajú. Tým sa, samozrejme, zväčšia podobne ako uzliny na krku pri chorých mandliach. Ak sa seborea prejaví takýmito príznakmi, nejde o nič vážne,“ upokojuje lekárka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Uzlinky zväčša reagujú na nejaký prosces v okolí a preto sa zväčšia. je normálna reakcia, nič sa nedeje.