Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Stafilokok zlaty, haemophilus influanzea

    , Autor: tinka-k

    Dobry den, mam 8 tyzdnoveho synceka, bohuzial uz sme na umelom mlieku, z vyterov z hrdla a nosa mu vysli pozitivne bakterie zlaty stafilokok a haemophilus influanzea, mali sme sopliky miestami zelene, mali sme pamycon do nosa, sopliky uz nemame, este mame obcas suchy kasel, cely cas sme bez teploty, nie sme este zaockovany, detsky lekar caka na citlivost bakterii aby nasadil cielenu liecbu antibiotikami. Velmi sa bojim. Je sanca, ze sa antibiotickou liecbou danych bakterii uplne zbavime? Ake rizika predstavuju pre mojho syna? Bude sa mu choroba vracat? Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ospravedlňujem sa ale z osobných dôvodov som nemohla načas odpovedať.
    Ak dieťatko nejaví známky bakteriálneho ochorenia, teda horúčka, kaeľ, odietanie pitia, vysoké CRP nie je potrebné podávať antibiotiká pri uvedenom náleze v nose. Tieto baktérie sú síce potencionálne patogénne ale na druhej strane bývjú často súčasťou bakteriálnej výbavy v nose. Neliečime výtery ale ochorenie, ak ochorenie nie je , nie je ani dôvod liečiť.