Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • virusova angina?

    , Autor: jajuska13

    obry den dcerka 2.5r mala styri dni horucky.prvy den 39.4 potom aj druhu noc a dalsie dni 38.8-po sirupoch klesla na pol dna a k veceru a v noci zas..stvrty den mala uz len do 37,5 ine nemala nic boli sne treti den teplot na pohotovosti a pozrela hrdlo ze je ciste aj dychanie..ze vraj virus..dnes dom bola pre istotu u dr (dnes uz je bez teploty len 37.2) a ta ked jej pozrela do hrdla tak ma jo trochu cervene a na mandli biely povlak.crp bolo pod 8. Pislala nas na url tam mi povedala ze to vyzera ako odznievajuca angina..na pohotovosti mi pre istotu ptedpisala augmentin ale som ho nedala kedze teplota ustupila a hrdlo nemala zapalene podla tdj dr.ja sa tetaz bojim ci som to nezanedbala aj ked som citala ze virusova sa nelieci atb a trva 5xni a bakt. je zas nebezpecna ked sa nevylieci...ale sko sa da na 100%xzistit aka to bola?tym crp?ci vyterom?a preco ma ten biely povlak na mandli ked pri virusovej to nebyva a neboli ju vobec hrdlo pri prehltani lebo normalne cely cas pila aj jedla??prosim o radu velmi surne dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bohužiaľ bola som odcestovaná tak až teraz: nebojte sa, spravili ste správne, že ste jej antibiotika nedali / nehovoriac o tom, že augmentin nie je vôbec liek vhodný na angínu!!!/. Pravdepodobne to bola vírusová angína podľa crp aj podľa toho, že teraz máme epidémiu vírusových angína okrem toho, deti v tomto veku mávajú častejšie vírusové než bakteriálne angíny. Tie môžu a nemusia mať bolesti hrdielka, môžu anemusia mať povlaky a zväčša sa dieťa pri nich aj vysype.