Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Keratosis Pilaris

    Dobrý deň pani doktorka.
    Veľmi pekne vás prosím o radu. Dcérka ma 13 mesiacov a je kojená. Prešli sme si ekzémom(aj ja som mala v detstve) ale ako som ja na diéte ekzém už štvrť roka nemáme. Ale čo nás trápi je diagnóza Keratosis Pilaris. Máme to na líčkach, čele, oboch predlaktiach a na oboch nôžkach. Kožná doktorka nám povedala že to je taký druh kože a nič sa stým nedá robiť. Pani doktorka naozaj nič neexistuje čo by mohlo pomôcť, predsa jej to takto nechať nemôžem. Ešte ja mám zníženú funkciu štítnej žľazy, beriem denne euthyrox 75. Nemôžem jej to aj ja nejako zhoršovať keď ju kojím. Vopred ďakujem za pomoc.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Presne tento diagnostický termín nepoznám ani ho neviem v dostupne literatúre nájsť. Je to pravdepdobne popisná diagnóza, ktorá znemená tvrdšiu, zrubnutejšiu kožu na uvedených miestach. V tomto veku nie je možné aplikovať lieky, ktoré by kožu zmäkčili. Je potrebné dieťatko sledovať a neskôr pravdepodobne bude možné aplikovať lieky na zjemnenie kože.