Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Herpes na pere matky

    Dobry vecer,
    chcela by som sa vas opytat nakolko je herpes na pere nebezpecny pre novorodenca ak ho ma matka.
    Ak sa niekto s herpesom na pere dotyka detskych saticiek ako dlho vydrzi tento virus na tych satach, resp. je takyto prenos vobec mozny? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Herpes vírus je citlivý na vyschnutie, takže na šatách dlho neostane, v žiadnom prípde by sa človek s herpesom na perách nemal perami dotýkať dieťaťa. Herpes obsahuje živé vírusy a tie sú veru týmto spôsobom prenosné.