Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zvýšenie haldiny železa v krvi

    Dobrý večer. mô 8mesačný syn pri odbere mal tieto hodnoty:S_Fe 4,81, S-VK-Fe 80,9, Sat%5,61, S-CK-Fe 85,71 CRP 13,6, S_BILC 5,4 a S_GMT: 0,27. Lekarka mu predpísala Maltofer 2x4kvapky na deň, ktoré ho však zapekajú a bolí ho bruško. Nedalo by sa to železo dať do poriadku stravou? Okrem jablčka papa všetko, čo môže na svoj vek. Čajíky piť vôbec nechce. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nedá sa to vyriešiť len stravou. Skúste zmeniť preparát na Aktiferrin, dohodnite sa s lekárkou.