Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Sucha, zhrubnuta koza na palcoch na nohe

    , Autor: MMartinaMM

    Dobry vecer pani doktorka, chcem Vas poprosit o radu. Dcera 18m ma na oboch velkych palcoch na nohach zhrubnutu suchu popraskanu kozu. Myslim si, ze to ma kvoli zlemu naslapovaniu pri chodzi. Dcera by chodila vzdy najradsej doma bosa, davam jej ale vzdy ponozky, papuce nenosi. Obuv na vonku ma vhodnu. Dcere suchu kozu pravidelne natieram ale nelepsi sa to. Je potrebne to nejako riesit, moze to byt zlym naslapovanim? Dcera zacala chodit az v 15m, preto mi pride skoro riesit ortopeda, ale necham si poradit. Obavam sa, aby sa jej to nezhorsilo. Dakujem pekne za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja by som najprv skúsila premaťovať 2x denne infadolanom. Po asi mesiaci by sa koža mala upraviť, ak to bude pretrvávať, sledujte aj ako zošlapuje topánočky, treba vyhľadať ortopéda alebo podológa, ktorý sa zaoberá deťmi.