Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zápcha pri užívaní zeleza

    , Autor: merys

    Dobrý deň , pani doktorka neviem čo mám robiť , dcéra má osem mesiacov a užíva železo dvakrát denne , má anemiiu ,ale začalo ju zapekať z toho... Dávam jej probiotiká ovocie masáže , tepla plienka na brusko ...ale nepomáha , málokedy sa vykakať pekne ...väčšinou musím dávať každý tretí deň rúrku a keď jej trochu pokruzim v konečníku vyjde tvrdá stolica a za tým už redšia ...a takto fungujeme...neviem však či sa môže rieka tak často používať ... Ako jej môžem ešte pomôcť sa vykakať?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Býva to vedľajší nežiaduci príznak liečby železom, niekdy majú zase skôr hnačku.
    Zmeňte probiotikum na iné, podávajte tekutiny, vyraďte zo stravy ryžu varenú a mrkvu varenú, ponúkajte už prípadne aj jogurt. Niekedy ak je zápcha veľmi vážna treba zmeniť preparát železa alebo dávkovanie rozdeliť na viac dávok