Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kúpeľ bábätka

    , Autor: Andy94

    Dobrý deň pani doktorka , chcela by som sa spýtať na váš odborný názor aby som si potvrdila odporúčanie detskej lekárky .
    Mám 8 dňového prvorodeného synčeka , rodený sekciou v 38tt zdravý , jedine má počuteľný jemný selest 2/6 , sme o týždeň objednaný na kardilogiu . Okrem toho drobec žiadne ťažkosti . Boli sme pred dvoma dňami prvý krát u obvodnej lekárky , ta nám predpísala Oilatum na kúpanie a Excipial u lipolotio na masírovanie nožičiek po kúpeli. Čítam však že oba produkty sú na liečbu suchej, svrbiacej koze alebo ekzemov. Synček nemá žiaden ekzém a nevidím nikde ani suchu pokožku . Kúpem ho v čistej vode zatiaľ . Myslite si že na opodstatnenie používať dané liečiva ak to synček nespotrebuje ? Nespôsobí mu to zbytočne iné ťažkosti ? Ďakujem pekne vopred za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je dôvod ho kúpať v oilatum ani mastiť excipialom aj keˇ=d ani jedno dieťatku neublíži.
    Kúpte v čistej vode a po kúpeli je vhodné dieťatko natrieť, ja u nekomplikovanej kože odporúčam olivový alebo slnečnicový olej z lekárne.
    Pani doktorka nebola na návšteve u vás doma????