Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Novorodenec vela spi

    , Autor: eleyna

    Dobry den, mam chlapceka, ma 11 dni. Narodil sa v 40tt+6. Porodn vaha 3560g, prepustacia 3330g. Je vylucne dojceny. Avsak vela spinka. Cez den 2-4h, avsak v noci aj 3-7h. Budi sa raz zvycajne a dve noci spal celych 7h. Bojim sa aby nechudol. Cika do plienok cca tych 6x. Ked je hore dojci sa aj hodinu a pol s priebežnym odgrgavanim. Mam ho budit na pravidelnejsie dojcenie? Žltačka v porodnici nemal. Maval aj zelenu riedku stolicu. Vcera mal konečne vydatnejsiu žltozelenu stolicu. Dakujem srdecne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Do konca druhého až tretieho týždňa neodporúčam nechať dieťatko spinkať dlhšie ako štyri hodiny, treba ho budiť. Počet mokrých plienok je v tomto veku veľmi dôležitý, má ich byť 5 až 8 za 24 hodín. Ale keď dobre spinká, okrem uvedeného intervalu ho treba nechať, je to aj dôkaz, že má dosť mliečka, hladné dieťatko by nespinkalo.