Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Tekutiny pocas dna

    , Autor: Jancica

    Dobry den pani doktorka,

    chcela by som sa opytat ohladom prijmu tekutin mojej rocnej dcerky, vazi cca 9 kg. Este stale ju kojim, denne moze mat odo mna cca 150 ml materskeho mlieka, k tomu ma umele mlieko ci uz vo flasi na pitie alebo ako sucast prikrmov cca 550 ml. Viem, ze tekutiny ma aj v ovoci a zelenine.
    Kolko tekutin okrem tohto by mala denne prijat? Je vhodnejsia dojcenska balena voda alebo prevarena z vodovodu alebo detsky caj? Hlavne by som sa chcela opytat na ten objem vody alebo caju aky by mala vypit denne.
    Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čaj jej netreba dávať vôbec!!!!! Odporúčam prevarenú ochladenú vodu, ja do roka aj dojčeneckú vodu preváram, nie je sterilná. Mala by vypiť cca 200 ml vody za deň. Ak jej vodu ponúkate, napije sa keď je smädná, ani do pitia nie je potrebné ju nútiť.