Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Libenar

    , Autor:

    Dobrý deň, v prenatalnom balíčku sme mali kvapky libenar. Začala som to malej od narodenia párkrát do týždňa kvapkat a následne som jej odsala hlieny odsávačku. Nie každý deň. Problém ale je, že som používala v priebehu mesiaca len jednu ampulku. Dnes Som sa Dočítala, že ampulka sa musí po 48hod vyhodiť. V pribalovom letáku bolo uvedené len, že sa nema používať, keď je ampulka otvorená alebo poškodená. Ja som to pochopila tak, že keď náhodou nájdem v škatuľke otvorenú alebo poškodenú ampulku, nesmiem ju používať. Teraz mam strach, že som mohla môjmu 6 tyzdno. bábätku ublížiť. Mam podniknúť nejaké kroky? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite ste mu neublížili, to by sa už prejavilo. Ale pokiaľ dieťatko je zdravé, dýccha cez noštek, nemusí púšťať prsník pri pití, nie je dôvod odsávať hlieny!!! Libenar môžete použiť aj každý deň na zvlhčenie sliznice nošteka, následne jemne len z kraja odstrániť nosnou tyčinkou s vatičkou hustejší soplík a nič viac.