Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Soplik v nose

    Dobrý deň, pani doktorka, synček má 3 týždne a raz za cca 3-4 dni počujem, že ma v nošteku soplík. Tým ručným odsávačom vyberiem z jednej nosnej dierky taký tuhý žlto-zelený soplík a to je všetko. Dýcha sa mu dobre, len proste raz za čas toto mu vytiahneme z nosa. Je to normálne? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je. To nie je choroba to je hlien, ktorý sa tvorí, aby chránil sliznicu dýchacích ciest a v suchom prostredí vyschne, potom tam trvale prúdi vzduch tak sa rozkmitá a je to počuť. Zodvihnite predné nohy postieľky, aby ležal s hlavičkou vyššie a nad postieľku spravte vlhký stan: dajte nad ňu vlhkú osušku alebo plachtu, Dajte do nošteka libenar alebo starimar,