Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nespavosť a zlé zaspávanie dieťaťa

    , Autor: mishel1611

    Dobrý deň. Mame takýto problém s našou 10mesačnou dcérkou. Posledné dva mesiace nám vôbec nechce spávať... Cez deň prespí maximálne dve hodiny a v noci je každú hodinu hore s plačom a privretými očkami ... keď jej dám dudlik a cajik tak niekedy zaspi a niekedy sa snaží uložiť ale nevie zaspať... večer pri zaspávaní je veľmi nervózna a vidieť že je unavená ale nie a nie zaspať ... v noci nepapa už od pól roka aj sme skúšali či nie je hladná keď sa budí ale nechce papať lenje nervózna... zúbkov mame 6 ale na oko nie je vidno žeby sa rezali ďalšie zatiaľ ...zaujímavé je že u jednej babky aj u druhej vie cez deň prespať aj 5 hodín na dvakrát ale doma nie...izba v ktorej spinka je vždy vyvetrana čistá ...prosím Vás viete mi poradiť prečo nám tak môže zrazu zle spávať ? Za odpoved vopred ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To teda neviem, keďže u babiek aj spinká.
    Zistite, či nie je doma hluk, nemusí to byť úplne veľký hluk, ale dieťatko môže rušiť aj búchanie na klávesnicu počítača, hudba a podobne.
    Určite by som jej v noci nedávakla žiaden čaj, len ponúkla prevarenú, ochladenú vodu.
    ŤAžkosti so zaspávaním sú v tomto veku časté, ale nie je na to univerzálna rada a riešenie.