Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pad babatka a nasledny postup

    , Autor:

    Dobry den pani doktorka, dcerka 4,5 mesacna spadla z gauca cca 40 cm na plavajucu podlahu, nebudem rozpisovat ako velmi si to vycitam a stale na to myslim. Pre istotu som sla v ten den k pediatricke, kedze som sa docitala ze casto taketo deticky posielaju na vysetrenia a dokonca na pozorovanie. Skontrolovala zrak, popocuvala a poslala nas domov, nepovedala ci mam nieco sledovat. Mala padla tvarou dolu, nevidela som to ale ihned plakala, na rukach sa hned utisila a smiala sa, nezvracala. Nemala modrinu, zrenicky ok. V ten den bolo vsetko ok, nasledujuce dni sa mi vsak zdala nadmerne podrazdena a placliva, objavuje sa u nej aj intenzivny plac ktory niekedy prechadza az do skreku/piskotu. Presiel odvtedy tyzden. Kontaktovala som medzi tym lekarku ze sa mi mala zda velmi podrazdena a ci by sme nemali ist na neurologiu. Rada znela ze mam si ju viac tulit a ak ma otras mozgu tak i tak sa s tym neda nic robit iba sledovat. Ja sa vsak bojim ci sa nemohlo stat nieco horsie, ze tam ma nejaku zrazeninu alebo podobne. Rada by som sa opytala ci je podla Vas takyto postup adekvatny a ci je mozu mat deticky z takychto padov nejake ine nasledky ako otras mozgu. Dakujem vopred velmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    No ak ste si istá, že spadla dole tvárou, tak by naozaj nemala mať žiadne závažné poranenie.
    Myslím, že postup lekárky je adekvátny.