Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • priberanie / nepriberanie

    , Autor: madelein

    dobry den, chcem sa opytat na priberanie babatka. pytala som sa mojho pediatra ale ten povedal ze kazde babo pribera inak a nemam to riesit. moj syn ma 5mesiacov, vazim ho kazdy mesiac lebo si zapisujem do keho knihky vysku/vahu. ako 2 mesacny mal 4800 a teraz ako 5 mesacny 5800. za 3 mesiace pribral len kilo, za 2 mesiace 400 g len. za posledny mesiac len 150g. papa dobre, kazde 2 hodky. ma aj faldiky trochu, je spokojny, neplace, nema ine problemy. vkuse sa vsak hybe, nezastavi sa, kopka rukami nohami. je to ok ked takto chabo pribera? dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podsttné je, by dieťatko priberalo, bolo spokojné, malo dosť mokrých pienok a správne sa vyvíjalo. Priberanie/ hlavne u kojených detí/ je prísne individuálne, pravdepodobne podľa toho, ao je dieťa geneticky nastavené / u umelej výživy je to viac dané mliekom, príjmom potravy a preto pri tom niektoré deti priberaú viac/. Vá lekár má prvdu a určite sa kvôli priberniu netrápte, je také, ao má byť