Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • palenie zahy?

    , Autor: mata-3

    Dobry den pani doktorka, mam 2 tyzdnoveho chlapceka,dojceny - len MM, a uz druhu noc nas trapi chrapot/chrchlanie maleho. Vyzera to,akoby ho palila zaha,alebo sa mu vracalo mliecko spat. Ten chrapot (akoby si chcel odkaslat) je hlavne v noci. Neplace, len sa pri tom mrvi. Negrcka,ked tak len malicko. Odgrgavat davame-niekedy si grgne,inokedy nie. Madrac ma vypodlozeny mierne dosikma. Dychanie nosom ma ciste. Prosim Vas,ako by sme mu mohli pomoct? Pripadne co hovorite na kvapky Gastrotuss baby?
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku by som určite nezačínala kvpakami gastrotuss.
    Gastroesofageálny reflux je častý, ale prejavuje sa zväčša neskôr.
    Ak voľne dýcha cez nos, iste nemá nádchu.
    Vami popisovaný jav môže byť vrodený laryngeálny stridor. Nie je nebezpečný, ale je potrebné dieťa vyšetriť u otorhinolarngológa. Odporučí vás tam váš lekár. Iste pomôže poloha s vyššie položenou hlavičkou / podložíte predné nohy postieľky a dieťatko leží na šikmej podložke v uhle asi 30 stupňov s hlavičkou uloženou vyššie. Je tiež vhodné zvlhčiť prostredie, v tomto veku stačí vlhký froté ručník nad postieľku prestrieť, pozor, aby z neho nekvapkalo do postieľky!!!