Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • potenie

    , Autor: mima268

    Dobry den pani doktorka prosim vas chcela by som sa spytat na mojho skoro jedenast mesacneho synceka....zatial sa len plazi a ma neuplny krizovy vzor je to problem? A teraz ma najviac trapi to ze ako sa zacal plazit viac cika aj ked s pitim je to unho ubohe snazim sa mu davat vzdy po nejakom case lyzickou kedflasku nema a strasne sa poti ale tak ze je velmi slany....trapi ma ta slanost....obliekam ho primerane oocasiu a kupem kazdy vecer...dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neúplný krízovy vzor neviem presne čo sa tým myslí. Plazenie v tomto veku často býva spôsob presúvania, nie je vhodné ho dávať do chodítka ani učiť chodiť po dvoch. Musí však byť na drsnej podložke, aby mal medzi kolienkom a podložkou odpor, len tak sa potupne naučí aj liezť po štyroch.
    Deti sa v tomto veku bežne viac potia, hlavne na hlavičke, Pot býva v určitom zmysle slaný, pretože soľ obsahuje. Ak myslíte na ochorenie typické slaným potom, toto ochorenie má aj iné prejavy, ktoré by sa pravdepdobne v tomto veku už prejavili. Ale samozrejme je možné, že aj nie. Ak máte podozrenie na akúkoľek poruchu, odporúčam konzultovať vášho lekára, povedať mu svoje pozorovania a on bude pokračovať vo vyšetrovaní. Na Slovensku je niekoľko centier, ktoré chloridy v pote vyšetrujú a takéto ochorenia diagnostikujú.- V Bratislave je to v Podunajských Biskupiciach.