Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • casta stolica

    , Autor: gorgiina

    Pani dokorka prosim vas je normalne ze maly mi zacal kakat aj 3 x denne, raz rano a 2 x poobede po prikrme ..vzdy zje okolo 200 g masovo zeleninoveho prikrmu...stolica je taka zlto zelena...nie hlienova ani vodova, taka kremova viac menej....neznamena to, ze mu ten prikrm len preleti zaludkom a telo nic nespracuje ked tolko kaka? Od kedy by ste doporucili zacat s ovocim, kasami a lepkom ak som ako matka alergicka? Pocula som vraj je dobre davat korku z chleba aby si maly zvykol na lepok ale neviem ci uz sme to nepremeskali v 6tich mesiacoch :( Dakujem velmi pekne!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nenapísali ste ako je dieťatko staré. Pokiaľ dieťatko dobre priberá dobre papá, je spokojné, stolica ako popisujete nie je žiaden chorobný príznak a vôbec to nie je potrebné riešiť.
    To, že ste alergička nič nehovorí o tom, kedy začať s ovocím a lepkom. Treba dávať správne ovocie / do roka nie citrusoé plody, nie červené ovocie, len to, ktoré rastie u nás a nemá červenú dužinu/. Mliečne kašu / aj u kojených detí medzi šiestym a siedmym mesiacom, lepok medzi štvrtým a siedmym mesiacom.