Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • modrinka nad zadočkom

    , Autor: eliz

    Dobrý deň pani doktorka. máme 8 týždňového synčeka,ktorému som nad tesne zadočkom zbadala akoby modrinku sfarbenú do fialova ,ale nie je až taká tmavo fialová ako bežná modrina u mňa napríklad. môže to mať od dlhého sedenia v autosedačke? v nedeľu sme boli autom na výlete a sedel v nej 3 hodiny,večer som si modrinku všimla,no dnes je stále rovnaká,nemizne. ak sa jej pri masírovaní dotknem,synček nijako nereaguje. je to niečo vážne,s čím by sme mali navštíviť lekára? dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Takáto modrinka môže byť niečo ako materské znamienko, vyskytuje sa u určitej skupiny ľudí. Tento znak nikdy nezmizne.
    Sedenie tri hodiny v autosedačke je pre takto staré dieťa naozaj veľmi dlho, mali by ste sa tomu vyhýbať, ale modrinku z toho nemá.