Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Chlpaté batoľa

    , Autor: alena34

    Dobrý deň,
    moja dcéra má 21 mesiacov a je dosť chlpatá. Chĺpky má hlavne na chrbátiku a celých nohách (aj stehnách). Chlpy nie sú síce výrazne tmavé, ale sú cca 0,5cm dlhé a viditeľné. Po pôrode jej lanugo zmizlo. Tieto jej narástli nové. Je to normálne na dieťa v jej veku? Už ju nekojím ani neužíva žiadne lieky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to bežné. Ak sa chĺpky objavili náhle, zmnožujú sa je potrebné konzultovať lekára, eventuálne odoslať na endokrinologické konzílium.