Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hlien v stolici

    Dobrý deň, pani doktorka, mám na Vás 2 otázky týkajúce sa môjho 27 mesačného syna.
    Chodí na nočník, stolicu má každý deň, vačšinou ráno.Ale v poslednej dobe ju má hlienovitú a to vždy hneď na začiatku stolice až sa mu hlien lepí na konečník,je svetlo hnedý,priesvitný,zbytok stolice je už v poriadku a je tiež skôr svetlo hnedý.Mám vyhľadať lekára?Alebo to súvisí so stravou, popr.tým, že je ešte kojený???
    A druhá otázka, syn asi za posledné 2 mesiace bol už 3x zachrípnutý,trvá to vždy asi 2 dni, ale normálne papá, nemá horúčku, musím povedať, že je veľmi hlučný, pokrikuje celý deň, a to ozaj dosť hlučne, manžel tvrdí, že je to určite z toho.
    Ďakujem za odpoveď Michaela

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zachrípnutie môže byť naozaj spôsobené presilením hlaiviek, Sledujte to, ak by sa to opakovalo stále aj bez hlučného kriku, odporúčam vyšetrenie v ORL ambulancii
    Hlien na stolici môže byť, skúste podávať probiotika denne aspon dva mesiace. Ak by sa stolica aj stala ridkou, zapáchajúcou, dieťa nepriberá, je potrebné to riešiť s lekárom.