Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • budenie zo spánku

    Dobrý večer, mohli by ste mi, prosím, odpovedať, či je podľa Vás správne budiť 19 mesačné dieťatko z poludňajšieho spánku? Dcérka v noci veľmi zle spáva a mne viacero známych odporúčalo budiť ju z poludňajšieho spánku po 2 hodinách, prípadne aj skôr s vysvetlením, že tak večer zaspí skôr a nebude sa v noci tak často budiť. Ja sa však obávam, že to môže dieťatku skôr uškodiť. Je takáto forma "vytvárania režimu" dieťatku správna? Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď. Želám príjemný zvyšok dňa.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nezapsáva veľmi eskoro / teda cez obed zaspí okolo jednej najneskôrú tak by som ju nebudila. Nikdy som nepozorvala, že ak dieťa spí cez deň menej potomide spať večer skôr a spí lepšie. jednoducho deti v tomto veku majú v noci ľahký spánok, čast sa budia. Práve tieto detipotrebujú kvalitnýá a dostatočný spaánok aj cezdeň.