Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • otázka ku kŕmeniu

    Dobrý deň pani doktorka,prosím Vás o radu.mám ročného synčeka,dávam mu ráno piť Nutrilon,ktorý horko ťažko vypije tých 150 ml,dnes nevypil len 100,iné mlieka som tiež skúšala,žiaľ bezvýsledne.Neviem,čo by som mu mohla dávať.na olovrant mu dávam kaše Nutrilon a na večer hajaja mlieko 3 ale musím mu tam daŤ nejaké vločky raz ovsené,pohánkové a raz ryžu,skrátka zahustiť to a dať tam jablčko,alebo banán.Pribináčik by sa mu tiež mohol dať? inak papá aj masko,len niekde som čítala,že by mal vypiť tých 500 ml mlieka,tak mám atrach,či mu to stačí.Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po roku už môže aj potraviny vyrobené na báze tvarohu, teda aj pribináčik, ale opatrne, hlavne v lete, rýchlo sa kazí. Sú deti, ktoré mlieko odmietajú a ak má plnohonotnú stravu s dostatkom mäsa, ovocia, zeleniny, strukovín a cereálií, a ak tomu má aj mliečne výrobky, do mlieka ho nútiť nemusíte.