Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • stolica - ako často?

    Dobrý deň! Moja 3 mesačná dcérka, ktorú kojím má podľa mňa strašne málo stolice. Teraz napríklad už týždeň nekakala. Väčšinou sa vykaká až po 3-4 dňoch, ale aj to v malom množstve. Stolicu má peknú, žltú, priberá a inak je spokojná,neplače, bruško má mäkké. Aj niekoľkokrát za deň s ňou cvičím. Vraj je bežné že kojené deti kakajú aj raz za 10 dní. Je to pravda? O čom to svedčí? Že väčšinu toho čo spapá aj strávi, alebo má naopak lenivé črevo? Prdká často a dosť smradľavo.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všetko ste správne napísalai, kaká málo, lebo všetko mliečko spotrebuje na svoj rast. Ak je inak všetko v poriadku, netrápte sa tým.