Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Alerigia na kravske mlieko

    Dobry den. Chcem sa opytat môj syn bude mat 7 mesiacov a zistili mu že ma alergiu na kravske mlieko, lebo od začiatku papa nutrilon a to mu vyvolalo alergiu. Preto sa chcem opytat či bude mohol neskôr kym sa z toho vylieči rastlinne maslo a ked tak ktore by ste odporučili.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Alergia na kravské mlieko je častá u malých detí ale s vekom sa stav zväčša upraví a deti začnú aj kravské mlieko, respektíve mliečne výrobky tolerovať.
    Otázka na rastlinné maslo je predčasná. Do roka ju nepotrebujete riešiť, do mäsosovo zeleninového príkrmu pridávajte zásadne len pár kvapiek kvalitného olivového alebo slnečnicového oeja. Aj keď mnohí autori udávajú, že u nás predávané rastlinné maslá sú kvalitné a neobsahujú väzby tukov, ktoré sú nevhodné, ja osobne rastlinné maslá do výživy zdravých detí neodporúčam.