• Syndróm lepivých doštičiek

    Dobrý den pán Doktor! Prosím Vás potrebujem poradiť. Bolo mi dnes vypísané anopyrin koli Syndróm lepivých doštičiek. Zatial som len v 4tt. predtím som mala potrat 3x. Dnes prvý krát som brala liek ale po 1 hod. začala som krvácať. Je to normálne alebo už zas som potratila? Ďakujem veľmi pekne.

    Dobrý deň, Anopyrin spôsobuje riedenie krvi. Špinenie, či slabé krvácanie môže byť prejavom vedľajších účinkov Anopyrínu, no vo Vašom prípade to z Anopyrínu nebolo. Po hodine od užitia ešte nie je Anopyrín zmentabolizovaný, takže to nemalo vplyv. Do 16. týždňa tehotenstva je však špinenie, či slabé krvácanie pomerne časté. Najčastejšie je to spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.