• Pasterizácia vs. Paskalizacia

    Dobrý deň,
    v obchodom reťazci som natrafila na produkty, ktoré sú ošetrené paskalizaciou. Viem, že sa tehotným odporúča siahať po pasterizovanych výrobkoch, ale po novom, už nachádzam aj výrobky ošetrené paskalizaciou.
    Chcem sa opýtať na Váš názor. Sú takto ošetrené výrobky vhodné aj na konzumáciu pre tehotné ženy? Takto ošetrené som našla napríklad smoothie.

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, áno, potraviny ošetrené paskalizáciou sú vhodné aj pre tehotné. Najčastejšie sú týmto spôsobom konzervácie ošetrené najmä ovocné šťavy.