• Pohyby

    Dobrý deň pán doktor. Momentálne som v 24tt a pri pohybe plodu cítim nepríjemnú bolesť, také ťahanie ale aj pichanie v podbrušku a taktiež aj zo spodu, akokeby nejaký slabší tlak, hlavnekeď ležím. Mám taký pocit akokeby to bábätko ťahalo za nejaké nitky.. neviem to tak presne špecifikovať. Nedeje sa to každý deň ale je to nepríjemné a bolestivé. Je taký pohyb normálny ? Ďakujem

    Dobrý deň, podľa opisu sa jedná o vnímanie naťahovania väzov závesného aparátu maternice, čo žena môže vnímať ako ťahavé až tlakové bolesti po stranách podbruška až smerom do slabín a pichavými bolesťami v pošve. Je to pomerne časté. Maternica sa Vám zväčšuje každým dňom a najmä v II. trimestri to žena najviac vníma. Je to však veľmi individuálne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.