• Vysyp na bruchu

    Dobrý deň,
    V piatok 21.6 mám termín pôrodu. Včera sa mi urobil slabý vysyp na bruchu ktorý trochu svrbel. Dnes už to miesto nesvrbi, ale trochu sa mi urobil aj na bokoch a svrbí vlastne tento ,,nový”. Nie je to nič strašné nemám potrebu sa nejako škriabať. Jedine čo má napadlo, že som jedla je pomarančový džús. Môže to znamenať niečo vážne alebo to môže byt len reakcia. K lekárovi idem v štvrtok neviem či je potrebné to urgentne riešiť. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, môže sa jednať o alergickú reakciu, nevylučujem že aj na pomaranč. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť môžete užiť jednorázovo polku tabletky Dithiadenu. Odsledujte si to. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, bude podľa mňa stačiť kontrola podľa plánu vo štvrtok. Samozrejme, v prípade pretrvávania, či zhoršenia ťažkostí, odtoku plodovej vody, pravidlenej kontrakčnej činnosti, krvácania, absencii pohybov plodu navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.