• Zrelost pluc

    Dobry den prajem pan doktor. Som v 26tt zaujima ma ci uz ma dieta nazvem to “zarodok” pluc . Na poradni mi lekarka zial neodpovedala , pretoze sono sa robi az v 32tt cize o mesiac .. v 22tt som podstupila 4D sono kde lekar napisal : branica vizualizovana v celom rozsahu. Lekar vtedy povedal ze je este skoro na pluca aby zhodnotil , viditelne boli oblicky , zaludocna bublina , mocovy mechur , sediecko. Je tá branica akymsi dobrym znakom ze pluca sa vyvyjaju? Neviem to ani dohladat na internete.. Viem ze su zrele az v 9 mesiaci. Prve dieta som rodila v 28tt a dovod umrtia bolo ze nemalo pluca a zlyhalo srdiecko. Mam z toho obavy , vedeli by ste mi prosim aspon nejako pomoct s mojou otazkou

    Dobrý deň, všetky orgány sú už vytvorené do 18. týždňa tehotenstva, takže plod už má pľúca vytvorené, nie sú však ešte úplne vyvinuté a pripravené na svoju činnosť. Pľúcna zrelosť začína byť adekvátna po 34. ukončenom týždni tehotenstva, po 36. týždni tehotenstva je už bezpečne možné hovoriť o úplnej zrelosti pľúc. Tým, že pľúca plodu nie sú naplnené vzduchom, na USG ich nie je dobre vidieť. Dôležité však je to, či je bránica nepoškodená, na svojom mieste, či srdiečko pracuje ako má a je na svojom mieste, normálneho tvaru, veľkosti, anatomického zloženia, ... Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak však boli USG nálezy v poriadku, nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.