• Plodová voda

    , Autor: Dusty128

    Dobrý deň, idem za vami s otázkou. Som 23+5tt. Vo štvrtok som bola u svojej gynekologičky s bolesťami v podbrušku, v krížoch a zvýšeným čirým vodnatym vytokom. Všetko bolo v poriadku. Krčok pevný, zatvorený , 35mm a plodovej vody normohydramion. Na vložku mi vyliali temešvaryho roztok a celá vložka bola modrá. Poslali ma teda na hospitalizáciu do nemocnice, kde mi robili tieto vyšetrenia znova akurát mi robili výter zo zadnej klenby maternice a tie vyšli negatívne. Dali mi domov roztok a poslali ma domov. Doma na pôrodnickych vložkách to bolo väčšinou žlté a okrajovo modré. Na ďalší deň to bolo zasa modré a tak som bežala. Nález sa nezmenil a znova ten istý výter negatívny. V sobotu som tam bola znova a výter bol znova negatívny. Bolesti ale stále boli. Vždy mi to vytreli aj 3x. Výtok nezmizol a stále si cítim dole mokro. Je to skôr taká lepkava tekutina, sem tam hlien biely alebo žltý. Dnes som bola na kontrole u svojej dr a na vložke som mala zasa okrajovo modré ale výter bol negatívny. Plodovej vody dostatok. Je teda možné uplne vylúčiť odtok plodovej vody? Alebo akú konzistenciu má plodová voda a mám dôvod sa teda obávať? Bojím sa, že ma zanedbali. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, záleží od toho, aké vložky používate a na akých vložkách je Temesvariho test realizovaný. Niektoré vložky sa farbia na modro, preto môže byť test aj falošne pozitívny. Štandardne sa do pošvy ku krčku vkladá sterilný suchý tampón na niekoľko hodín a test sa realizuje na ňom. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.