Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,748 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Plodová voda

  , Autor: Dusty128

  Dobrý deň, idem za vami s otázkou. Som 23+5tt. Vo štvrtok som bola u svojej gynekologičky s bolesťami v podbrušku, v krížoch a zvýšeným čirým vodnatym vytokom. Všetko bolo v poriadku. Krčok pevný, zatvorený , 35mm a plodovej vody normohydramion. Na vložku mi vyliali temešvaryho roztok a celá vložka bola modrá. Poslali ma teda na hospitalizáciu do nemocnice, kde mi robili tieto vyšetrenia znova akurát mi robili výter zo zadnej klenby maternice a tie vyšli negatívne. Dali mi domov roztok a poslali ma domov. Doma na pôrodnickych vložkách to bolo väčšinou žlté a okrajovo modré. Na ďalší deň to bolo zasa modré a tak som bežala. Nález sa nezmenil a znova ten istý výter negatívny. V sobotu som tam bola znova a výter bol znova negatívny. Bolesti ale stále boli. Vždy mi to vytreli aj 3x. Výtok nezmizol a stále si cítim dole mokro. Je to skôr taká lepkava tekutina, sem tam hlien biely alebo žltý. Dnes som bola na kontrole u svojej dr a na vložke som mala zasa okrajovo modré ale výter bol negatívny. Plodovej vody dostatok. Je teda možné uplne vylúčiť odtok plodovej vody? Alebo akú konzistenciu má plodová voda a mám dôvod sa teda obávať? Bojím sa, že ma zanedbali. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, záleží od toho, aké vložky používate a na akých vložkách je Temesvariho test realizovaný. Niektoré vložky sa farbia na modro, preto môže byť test aj falošne pozitívny. Štandardne sa do pošvy ku krčku vkladá sterilný suchý tampón na niekoľko hodín a test sa realizuje na ňom. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

Podobné otázky

 • Zlaknutie

  , Autor: Florencia 5

  Ale môže pri takomto zlaknuti odtiecť plodová voda?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste sa veľmi zľakli, skôr Vám mohol uniknúť moč, ako plodová voda.

 • Zlaknutie

  , Autor: Florencia 5

  Dnes pán doktor som šla okolo plota a skočil na plot pes a hlasno zastekal veľmi som sa zľakla bol to moment a ako som sa zľakla cítila som akoby zo mňa čosi vytieklo. Som 20 tt tehotenstva a bála som sa či nemohla vytiect plodová voda no keď som skúšala som temesvaryho roztok na intímku všetko ok. Chcem sa spýtať či takéto prelaknutie môže niečo spôsobiť alebo môžem byť v kľude. Samozrejme bol to len moment ale bolo to intenzívne a tým že som cítila ako niečo zo mňa vyšlo asi len výtok z progesteronelle ale aj tak no podľa roztoku o nič nejde. Je dôvod sa obávať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa mňa nie je dôvod sa obávať. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Naťahovanie

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý deň chcem sa spýtať som v 20 tt a dnes som upratovala skriňu vrchné regále mám vysoko tak sa musím naťahovať hore rukami aj dať na špičky aby som dosiahla chcem sa spýtať či takéto naťahovanie do výšky môže ublížiť kamoška má strašila že pri vesani záclony jej odtiekla plodová voda a v podstate toto bol podobný pohyb. mám sa obávať alebo je to v poriadku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, predpokladám, že kamarátka nebola v 20. týždni tehotenstva ale v termíne. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení, ako aj nálezy v poriadku, nemusíte sa obávať. Tehotenstvu ste určite neuškodili.

 • Žltý výtok

  , Autor: Abc

  Dobrý deň, som v 13tt a posledný týždeň mam stále mokro na gackoch a sem tam aj taky žltý výtok. Nemám ani pálenie, ani zápal, ani svrbenie. Je to ok? Možno skoro na tauto otázku, ale...Nemôže to byť plodová voda?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nejedná sa o plodovú vodu. V tehotenstve je výtok normálny. Nie každý výtok je patologický. Do 16. týždňa tehotenstva sa môže vyskytovať aj špinenie, najčastejšie ružovým, či hnedým výtokom, ktorý ak sa zmieša s bielou prirodzenou flórou pošvy, môže vzniknúť aj žltý fluór, ktorý môže mierne vytekať a pozorujete ho na spodnom prádle. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Podrepe pri cikaní

  , Autor: Florencia 5

  Ešte nadviazem nemôže pri Tom tlaku v podrepe na lyžiara a plnom mechure ktorý tlačí na bábätko odtiecť plodová voda? Keď vlastne som v podrepe tlak na brucho plus tlačím aj pri cikaní? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ste iba v 17. týždni tehotenstva. Plodová voda Vám pri podrepe za normálnych okolností neodtečie. Maternica je pevný orgán, ktorý chráni plod s veľkou efektivitou.