• Cytologia

    Dobrý deň, je v poriadku ak mi gynekológ robil cytologiu na konci 35 tt? Počula som, že sa to neodporúča. Nenastanú nejaké komplikácie? Ďakujem

    Dobrý deň, onkocytologické vyšetrenie sa štandardne realizuje mimo tehotenstva, no v prípade, že pacientka nemala dlho realizované onkocytologické vyšetrenie, sa dá ster realizovať aj v tehotenstve, po 16. týždni tehotenstva. V termínovom štádiu tehotenstva to však nemá veľký zmysel, väčšinou sa čaká až na obdobie po skončení šestonedelia. Tehotenstvu to však neuškodí, aj keď, ako som už písal, nie je to úplne štandardné.