• Utrogestan- preventívne

    Dobrý deň, som 23tt+4.. išla som k doktorke mimo poradne lebo som po chorobe cítila častejšie napnutia brucha, pichania a podobne.. Zistila že sa mi za 2 týždne skrátil krčok o centimer, no stále je 38 MM, bežne by to neriešila ale keď cítim tie napnutia tak mi predpísala magnézium a Utrogestan 200 jednu večer si mám dať.. bez funnelingu, všetko je v poriadku len toto.. no mám pocit že aj tie napnutia sú lepšie aj po častejšiom magnéziu, a mám dilemu že či sa môže Utrogestan používať aj takto, v podstate preventívne, a či nemôže ohroziť dieťa?.. ďakujem za odpoveď..

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, progesterón nemá negatívny vplyv na tehotenstvo, či celkovo na plod. Pokračujte v odporúčanom užívaní Utrogestanu, ktorý môžete pokojne užívať až do 34. týždňa tehotenstva.