• Krčok

    , Autor: Majusik98

    Dobrý deň pár doktor,
    dnes som bola na poradni v 24 týždni (23+5), lekár mi povedal že mám skrátený krčok, nie o moc ale mám, veľkosť si už nepamätám. Chcem sa opýtať čo robiť aby sa mi krčok neskratil ešte viac alebo aby sa bábätko nevypytalo na svet skôr. Je možné bábätko normálne donosiť? A hlavne čo robiť a nerobiť aby sa neskracoval.
    Tiež mám niekedy tvrdnutia brucha keď ležím na chrbte, stalo sa mi to už pár krát tak že v priebehu 10 minút mi stvrdlo 3x -4x po sebe, lekár povedal že keď tvrdne v pokojovom režime to už nie je dobre, a tiež sa chcem opýtať či je potrebné aj vylúčiť sex počas tehotenstva nakoľko je krčok kratší.
    Je tiež možno v tomto týždni bábätko cítiť menej? Niekedy ho cítim viac krát do dňa niekedy len tak tlmené a menej často.
    Dakujem za rady.

    Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne konkrétne výsledky vyšetrení, nálezy, okolnosti a ďalšie informácie, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné je užívať magnézium, kľudne aj v dávke 3x2 tabletky, dodržiavať kľudový režim a vhodné je aj dodržiavať pohlavnú abstinenciu. Neviem čo Vám bolo na základe výsledkov a nálezov odporúčané Vašim obvodným gynekológom, postupujte podľa toho.