• Velkost hlavicky

    , Autor: Pepina12

    Dobry den. 4.1 som mala poradnu a podla MS som bola 31+5tt.
    Hned na zaciatku sona sa dr.nezdal priemer hlavicky a celkovo drobcek bol tak zle otoceny ze hned povedal ze sa mu to bude dnes zle merat. Povedal ze nas posle do nemocnice aby to pozrel este primar, lebo ta hlavicka sa mu nezda. Na konci vsetkych merani vsak skonstatoval ze je to v norme a netreba sť nikam ist. Babo je o tyzden vacsie ale ze to je v norme. Prosim aky mate na to nazor vy? Hodnoty z tehu.knizky su taketo:
    Tyzden podla MS: 31+5
    BPD FOCD: 34+1
    TAD APD AC: 32+5
    FL: 33+2
    Poloha plodu: KP
    Placenta lok.: PS
    Placenta grafing: I
    Ri v a. umbilicalis: 0,73
    Morfologia: zle akust.podmienky
    Hmotnost plodu : 2150g
    Zodpovedna g.t : 32+6tt
    Mam sa znepokojovat ?
    Dakujem a prajem pekny den

    Dobrý deň, dieťa v tomto týždni má už zdedené vlastnosti, napríklad tvar, ako aj veľkosť hlavičky. Niektoré deti majú okrúhlejšiu hlavu a teda priemer hlavičky vychádza väčší podľa parametrov, ktoré prepočítava software pri realizovaní biometrie na USG, niektoré deti majú oválnejšiu hlavičku a teda priemer hlavičky môže byť dokonca pod biometrickým priemerom. Opísané výsledky máte vrámci normy. Nemusíte sa znepokojovať. Dieťa je otočené zadočkom dole, ale to sa ešte môže meniť. Dodržujte pravidelné kontroly podľa odporúčaní. Predpokladám, že máte plánovanú ešte jednu poslednú poradňu u Vášho obvodného gynekológa a následne už budete odoslaná do nemocničného zariadenia, kde plánujete rodiť.