• Velkosť hlavičky podla sona

    , Autor: zara13

    Dobré ránko.Chcem Vas poprosit o Vas nazor.Vcea som bola na sone ,som podla posled.menstr.35+4....boli mi namerane hodnoty.BPD 9,3 co sedi na 39+3 je tam mesiac rozdiel.A fl 7, co je 37+6..velmi ma znepokojila ta velkost hlavicky.Doktor vravel len to že bude velke.Vahu ma uz teaz 3400g.Termin porodu mam podla posled.menstr.25.3 ,podla prveho sona dokonca az 2.4 a teraz podla tohto sona mu vyslo 28.2-co je mesiac rozdiel..zacinam sa strachoať ci je malicky v poriadku,ked ma taku velku hlavicku.dakujem

    Dobrý deň,
    ak by tam bola chyba alebo poškodenie plodu, ktoré by mohlo spôsobovať také zväčšenie, určite by si to pán doktor všimol a upozornil vás na to. Preto nepredpokladám, že máte dôvod na strach a obavy. Je nutné si aj uvedomiť, že ultrazvuk je len pomocná metóda, ide o odhad veľkosti preto sa neznepokojujte.