• Amiocenteza

    Dobrý deň pán doktor som v 23tt prosím vás chcem sa itdokedy je možné absolvovať amiocentezu alebo prípadne trisomy testy. Naše dieťatko bude mať razstep pery veľmi jemný zárez len na peričke avšak veľmi sa bojím či náhodou nemôže to byť spojené aj s genetickou poruchou. Na morfologickom ultrazvuku nič tomu nenasvedčovalo, ale aspoň možno trisomy testy by som absolvovala len všade čítam, že je to do 22tt tak sa chcem spýtať na názor ďakujem

    Dobrý deň, amniocentéza (odber plodovej vody) sa dá realizovať do 24. týždňa tehotenstva. TRISOMY test sa najčastejšie vykonáva medzi 11. až 22. týždňom tehotenstva. Vo všeobecnosti však platí, že TRISOMY test je možné realizovať až do pôrodu.