• Seknutie v krížoch

    Dobrý deň. Som 29tt a ráno ma seklo v krížoch. Ťažko sa mi chodí. Predklon urobím vpohode ale záklon vôbec. Môžem s tým niečo v tomto štádiu robiť? Môžem si nejako aspoň uľaviť od bolesti liekmi alebo masťami? Masáž vôbec nezvažujem... Pri prvom tehotenstve ma tiež seklo ale vo vyššom štádiu cca okolo 36tt... Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, je to skôr otázka pre neurológa. Skúsiť môžete užiť bežné analgetiká, ako napríklad Paralen, či Guajacuran. Ste už v III. trimestri, takže prakticky môžete použiť obdobné preparáty a prípravky, ktoré Vám pomohli v predchádzajúcom tehotenstva a máte s nimi dobré skúsenosti, najmä čo sa týka lokálne aplikovateľných preparátov.