• Zastavenie laktácie

    , Autor: Kaja462

    Dobrý den chcela som sa vás opýtať nakoľko som nedávno porodila a maly sa nevie prisat skúšali sme to aj s laktacnou poradkyňou ale bez úspechu a mne sa nezačalo tvoriť mlieko iba tečie kolostrum, nakoľko má maly aj hornú uzdicku tak sme sa dohodli že kojiť nebudem, lenže mam obavy aby sa mi prsia nezapalili keďže to kolostrum sa tam stále tvorí, tak sa vás chcem opýtať čo by ste mi odporučili na zastavenie laktácie. Čítala som aj že viazat prsia ? Ďakujem za odpoved a poradenie.

    Dobrý deň, všetky lieky na zástavu laktácie sú na lekársky predpis. Ak ste ešte šestonedleľka, najvhodnejšie je navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili a požiadať o zástavu laktácie. Spíšu s Vami ambulantný nález a predpíšu Vám lieky na zastavenie laktácie.