Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,776 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Som tehotná

  , Autor: Kiki63836

  Dobrý deň, s partnerom sme mali sex. Prv do mňa zasunul párkrát bez kondómu no potom si ho už nasadil a vyvrcholil do kondomu ale vo mne. Aká je šanca že otehotniem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že tehotná nebudete. Odporúčam však používať antikoncepciu. Ak Vám kondóm nevyhovuje, môžete sa s Vašim obvodným gynekológom poradiť aj o možnosti hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Zamlčaný potrat

  , Autor: Vajicko000

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať bola som tehotná všetko bolo v poriadku na poslednej kontrole som bola v 9tt srdiečko bilo všetko bolo v poriadku ďalší kontrolu som mala mať v 12tt .pri kontrole doktor zistil že mu nebije srdiečko že zamlčaný potrat ..Chcela som sa spyytat mala som po dopravnej nehode poranenu nohu cca 5 rokmi kde mi boli operované cievi mám bajpass na cieve v obdobi tehotenstva som nebrala žiadne lieky na riedenie krvi myslite že to že mám problémy s cievami mohlo zapríčiniť zástavu srdiečka plodu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, každá tretia žena potratí aspoň raz za život. Častokrát sú to okolnosti, ktoré sa nedajú ovplyvniť. Štandardne sa pacientka odosiela na hematologické, endokrinologické, genetické, či imunologické vyšetrenie až keď potratí aspoň dvakrát za sebou. Za týchto Vašich okolností je vhodnejšie pred plánovaním ďalšieho tehotenstva realizovať hematologické vyšetrenie, či sa u Vás nevyskytuje trombofílny stav, ktorý mohol mať vplyv na zastavenie vývoja embrya. Nemusí to mať žiaden súvis, ani vplyv, minimálne budete aj Vy kľudnejšia. Po potrate je vhodné dať maternici pauzu aspoň 3 - 4 mesiace, počas tejto doby si môžete realizovať spomínané hematologické vyšetrenie. Dva mesiace pred plánovaním otehotnenia začnite užívať kyselinu listovú v dávke 400ug denne.

 • Bojím sa, že som tehotná.

  , Autor: Lucy433

  Dobrý deň,
  Stále s priateľom mávame pohlavný styk s kondómom s tým, že stále ejakuluje mimo vagíny, takže možnosť, že som tehotná mi pripadá absurdná. No mešká mi menštruácia už 5 dní. Cítim trosku jemné pobolievanie v podbrušku a kríže ma bolia už mesiac. Preto tomu nechápem, vážne si nemôžem dovoliť byť tehotná preto mávame pohlavný styk stále s ochranou, ale je to vôbec možné takto otehotnieť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nemusí sa jednať o tehotenstvo. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie viac ako 14 dní si môžete skúsiť realizovať tehotenský test, pripadne navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Nata2905

  Dobrý deň môžem sa opýtať včera som si robila tehotenský test cleablue digitálny vyšiel mi pozitívny dnes som si zase urobila ten istý a vyšiel negatívny ako je to možné je môžne že som tehotná ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny. Treba tiež rátať aj s výrobnou chybou testu, preto sa nemá realizovať párny počet testov. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva, ako aj pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Streptokok

  , Autor: Eliva

  Dobry den, som rok po konizacii. Momentalne som tehotna v 24tt. Skracuje sa mi krcok, uzivam Progestanelle do posvy a mam nariadeny kludovy rezim. Cytologia je ok. Pre istotu mi gynekologicka spravila vyter a vysiel mi streptokok. Dostala som cipky macmiror a progestenalle mam uzivat oralne. Babo ma podla ultrazvuku zvacsenu oblicku a mam trochu viac plodovej vody. Je ok uzivat tieto lieky? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, v období, navyše vo Vašom prípade v pomerne včasnom období, po konizácii sa nedá o skracovaní krčku objektívne hovoriť, nakoľko je krčok po konizácii už a priori skrátený a hodnotiť jeho dĺžku je objektívne obtiažné. Spomínané lieky užívať môžete. To, že ste GBS pozitívna (pozitivita na streptococcus agalactiae) pre Vás znamená, že počas pôrodu budete dostávať antibiotiká. K USG vyšetreniu sa Vám takto neviem objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach, ako aj ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Veronika190

  Dobrý deň môžem sa opýtať som tehotná a vraciam a hnackujem a nič my nechuti ani jesť ani piť keď sa napijem tak my je zase na vracanie čo mám robiť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin Vášho stavu môže byť viacero. Môže sa jednať aj o infekčné ochorenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak naozaj neviete prijímať ani potravu, ani tekutiny, opakovane zvraciate, či hnačkujete, bude potrebné, okrem iného, realizovať aj infektologické vyšetrenie.